Więcej informacji: info@prestigeconferences.pl
SZKOLENIE ONLINE
KOSZT UDZIAŁU 1 OSOBY
1550 + 23% do 8 marca 2024
1750 + 23% po 8 marca 2024
Tematyka ESG (Environmental, Social, Governance) czy też szerzej zrównoważony rozwój to jeden z najważniejszych obecnie aspektów wpływający na funkcjonowanie przedsiębiorstw.
Przyjęte w przez Unię Europejską zobowiązanie w ramach Europejskiego Zielonego Ładu (tj. EU Green Deal) do przestawienia gospodarki UE na tory zeroemisyjne do 2050 r. skutkuje dynamicznym rozwojem projektów legislacyjnych obejmujących zróżnicowane aspekty dot. ESG. Jednym z obszarów, w którym następują istotne zmiany jest proces raportowania informacji o zrównoważonym rozwoju.
W przyjętej w 2022 r. dyrektywie CSRD zobowiązano duże jednostki a także małe i średnie jednostki, których papiery wartościowe są dopuszczone do obrotu na rynku regulowanym UE do umieszczenia w odrębnej sekcji ich sprawozdania z działalności informacji niezbędnych do zrozumienia wpływu przedsiębiorstwa na kwestie związane ze zrównoważonym rozwojem oraz informacji niezbędnych do zrozumienia wpływu kwestii związanych ze zrównoważonym rozwojem na rozwój, wyniki i sytuację przedsiębiorstwa. Informacje te powinny być opublikowane zgodnie z opracowanymi standardami – tj. ESRS.
Szkolenie ma na celu przybliżenie uczestnikom intensywnie rozwijających się regulacji prawnych i standardów rynkowych dotyczących raportowania zrównoważonego rozwoju/ESG. W ramach szkolenia zostanie przedstawiona geneza raportowania niefinansowego, główne zagadnienia wynikające z uznanych standardów raportowania niefinansowego (m.in. TCFD, TNFD, GRI). Omówiona zostanie także różnica pomiędzy dotychczasową dyrektywą NFRD a nowoprzyjętą dyrektywą CSRD. Szkolenie ma również na celu przybliżenie najważniejszych pojęć wynikających z ESRS. W ramach szkolenia zaprezentowane zostaną również wybrane obowiązki raportowe (data points), jak również porównanie ESRS z wymogami SFDR, III filar ESG CRR oraz art. 8 Taksonomii.
Zakres tematyczny szkolenia obejmuje wytyczne i stanowiska organów nadzoru dotyczące raportowania zrównoważonego rozwoju.
Szkolenie kierowane jest głównie do osób odpowiedzialnych za raportowanie informacji zrównoważonego rozwoju, pracowników działów ESG, kontrolingu, compliance czy audytu spółek publicznych lub dużych spółek objętych dyrektywą CSRD, a także banków, firm inwestycyjnych i TFI.