Więcej informacji: info@prestigeconferences.pl
KOSZT UDZIAŁU 1 OSOBY
1450 ZŁ +23% VAT do 5 czerwca 2023
1650 ZŁ +23% VAT po 5 czerwca 2023
Szkolenie adresowane jest głównie do pracowników banków, zatrudnionych w komórkach biznesowych, skarbu, compliance, audytu wewnętrznego oraz działu prawnego, jak również dla osób na stanowiskach kierowniczych, które muszą podejmować decyzje co do produktów opartych o wskaźniki referencyjne.
Do niedawna reforma wskaźników referencyjnych nie dotykała bezpośrednio rynku polskiego. Wszystko zmieniło się w marcu 2021 roku, kiedy brytyjski organ nadzoru (FCA) ogłosił zaprzestanie opracowywania wskaźnika LIBOR poprzez jego stopniowe wygaszanie (phase-out). Komisja Europejska uratowała sytuację (szczególnie na rynku polskim), wskazując ustawowy zamiennik dla LIBOR CHF.
Coraz częściej pojawiają się głosy, że zniknięcie WIBOR również jest nieuchronne. Dzisiaj jest to już praktycznie przesądzone, podobnie jak data zaprzestania jego opracowywania. Co to oznacza dla banków, które mają kredyty mieszkaniowe w PLN? Na co powinniśmy ono zwracać uwagę, tworząc plany awaryjne, i czy w obliczu możliwego wskazania ustawowego zamiennika są one rzeczywiście niezbędne? Wreszcie, czy rosnące stopy oraz aneksowanie umów z klientami nie przyczyni się do fali pozwów, podobnej do tej dla kredytów frankowych?
Szkolenie polecamy tym, którzy brali bądź biorą aktywny udział w pracach sektora związanych z reformą wskaźników referencyjnych. Pomimo praktycznego wymiaru, szkolenie może okazać się przydatne również innym osobom, które chcą zrozumieć istotę zagrożeń i wyzwań.