Więcej informacji: info@prestigeconferences.pl
SZKOLENIE ONLINE
KOSZT UDZIAŁU 1 OSOBY
1490 zł + 23% vat do 5 listopada 2024
1650 zł + 23% vat po 5 listopada 2024
Uczestnicy:
Tematyka szkolenia adresowana jest przede wszystkim do jednostek zgodności oraz audytu, których zadaniem jest weryfikacja wszystkich przepływów pieniężnych i niepieniężnych, odpowiednia klasyfikacja a następnie – potwierdzenie dopuszczalności ich dalszego otrzymywania bądź przekazywania w związku ze świadczonymi usługami inwestycyjnymi. Szkolenie może okazać się interesujące jednak również dla pracowników obszarów biznesowych, którzy tworzą własne bądź dystrybuują cudze produkty inwestycyjne – szczególnie w obszarze dystrybucji jednostek uczestnictwa funduszy i wzajemnych relacji pomiędzy TFI a bankiem.
Opis szkolenia:
Pomimo istnienia w przepisach MiFID od prawie 20 lat, wokół tematyki zachęt narosło wiele mitów. Często porównuje się je do bardzo skrajnych form przekupstwa, takich jak łapówkarstwo. Czy słusznie?
Niewątpliwie, zachęty są czymś, z czym nieodłącznie przyjdzie nam żyć, będąc producentem bądź dystrybutorem produktów inwestycyjnych. Nie da się od tego uciec, jako że wiele podmiotów trzecich ma określony interes w tym, aby z nami współpracować – i nie zawsze ten interes jest zbieżny z interesami klienta, który produkty i usługi od nas nabywa. Nie oznacza to jednak, że nie wolno ich wręczać bądź przyjmować – to determinowane jest przez kluczowy czynnik, jakim jest najlepiej pojęty interes klienta. Jeżeli dochodzi do konfliktu interesów w tym zakresie – powinno to oznaczać zakaz przyjmowania bądź przekazywania zachęt.
W związku z ich oddziaływaniem, należy rozpatrywać zachęty w wielu wymiarach i sferach działalności firmy – może to być związane oczywiście z konfliktem interesów, ale nie można wykluczyć, że temat ten pojawi się samoistnie przy okazji tworzenia polityk wynagrodzeniowych czy systemów premiowych (motywacyjnych). Ujawnić się może również w sferze transakcji osobistych czy też świadczenia usługi doradztwa inwestycyjnego.
Aby zrozumieć, na czym w istocie polegają zachęty, kiedy się z nimi spotykamy, jak z nimi postępować, warto sobie ten obszar uporządkować. I temu celowi będzie służyło niniejsze szkolenie. Pokaże ono również aktualne podejście polskiego regulatora, ale również możliwe, niekiedy burzliwe kierunki rozwoju prawa proponowanego na poziomie Unii Europejskiej.